David Orr, Cook County Clerk
         
?

Candidates - November 06, 2012 Presidential General Election

President and Vice President, U.S.

4 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Barack Obama & Joe Biden Democratic 1
Mitt Romney & Paul Ryan Republican 2
Gary Johnson & James P. Gray Libertarian 3
Jill Stein & Howie Hawkins Green 4

Representative, 1st District

2 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Bobby L. Rush Democratic 11
Donald E. Peloquin Republican 12

Representative, 2nd District

2 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Jesse L. Jackson, Jr. Democratic 11
Brian Woodworth Republican 12
Marcus Lewis Independent 13

Representative, 3rd District

2 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Daniel William Lipinski Democratic 11
Richard L. Grabowski Republican 12

Representative, 4th District

2 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Luis V. Gutierrez Democratic 11
Hector Concepcion Republican 12

Representative, 5th District

2 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Mike Quigley Democratic 11
Dan Schmitt Republican 12
Nancy Wade Green 13

Representative, 6th District

2 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Leslie Coolidge Democratic 11
Peter J. Roskam Republican 12

Representative, 7th District

2 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Danny K. Davis Democratic 11
Rita Zak Republican 12
John H. Monaghan Independent 13

Representative, 8th District

2 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Tammy Duckworth Democratic 11
Joe Walsh Republican 12

Representative, 9th District

2 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Janice D. Schakowsky Democratic 11
Timothy C Wolfe Republican 12

Representative, 10th District

2 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Brad Schneider Democratic 11
Robert Dold Republican 12

Representative, 11th District

2 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Bill Foster Democratic 11
Judy Biggert Republican 12

State Senator, 1st District

Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Antonio "Tony" Munoz Democratic 21

State Senator, 2nd District

Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
William "Willie" Delgado Democratic 21

State Senator, 3rd District

Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Mattie Hunter Democratic 21

State Senator, 4th District

Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Kimberly A. Lightford Democratic 21

State Senator, 5th District

Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Patricia Van Pelt Watkins Democratic 21

State Senator, 6th District

Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
John J. Cullerton Democratic 21

State Senator, 7th District

Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Heather A. Steans Democratic 21

State Senator, 8th District

Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Ira I. Silverstein Democratic 21

State Senator, 9th District

Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Daniel Biss Democratic 21
Glenn Farkas Republican 22

State Senator, 10th District

Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
John G. Mulroe Democratic 21

State Senator, 11th District

Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Martin A. Sandoval Democratic 21

State Senator, 12th District

Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Steven Landek Democratic 21

State Senator, 13th District

Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Kwame Raoul Democratic 21

State Senator, 14th District

Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Emil Jones III Democratic 21

State Senator, 15th District

Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Napoleon Harris Democratic 21

State Senator, 16th District

Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Jacqueline "Jacqui" Collins Democratic 21

State Senator, 17th District

Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Donne E. Trotter Democratic 21

State Senator, 18th District

Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Bill Cunningham Democratic 21
Barbara Ruth Bellar Republican 22

State Senator, 19th District

Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Michael E. Hastings Democratic 21
Edgar Montalvo Republican 22

State Senator, 20th District

Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Iris Y. Martinez Democratic 21

State Senator, 22nd District

Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Michael Noland Democratic 21
Cary Collins Republican 22

State Senator, 23rd District

Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Thomas E. Cullerton Democratic 21
Carole Pankau Republican 22

State Senator, 24th District

Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
A. Ghani Democratic 21
Kirk W. Dillard Republican 22

State Senator, 25th District

Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Corinne M. Pierog Democratic 21
Jim Oberweis Republican 22

State Senator, 26th District

Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Amanda Howland Democratic 21
Dan Duffy Republican 22

State Senator, 27th District

Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
David R. Page Democratic 21
Matt Murphy Republican 22

State Senator, 28th District

Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Daniel W. Kotowski Democratic 21
Jim O'Donnell Republican 22

State Senator, 29th District

Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Julie A. Morrison Democratic 21
Arie Friedman Republican 22

State Senator, 30th District

Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Terry Link Democratic 21
Don Castella Republican 22

State Senator, 39th District

Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Don Harmon Democratic 21

State Senator, 40th District

Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Toi W. Hutchinson Democratic 21
Joseph C. "Tuck" Marshall Republican 22

State Senator, 41st District

Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Christine Radogno Republican 21

State Representative, 1st District

2 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Daniel J. Burke Democratic 31

State Representative, 2nd District

2 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Edward J. Acevedo Democratic 31

State Representative, 3rd District

2 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Luis Arroyo Democratic 31

State Representative, 4th District

2 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Cynthia Soto Democratic 31

State Representative, 5th District

2 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Kenneth "Ken" Dunkin Democratic 31

State Representative, 6th District

2 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Esther Golar Democratic 31

State Representative, 7th District

2 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Emanuel "Chris" Welch Democratic 31

State Representative, 8th District

2 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
La Shawn K. Ford Democratic 31

State Representative, 9th District

2 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Arthur Turner Democratic 31

State Representative, 10th District

2 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Derrick Smith Democratic 31
Lance Tyson 32

State Representative, 11th District

2 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Ann M. Williams Democratic 31

State Representative, 12th District

2 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Sara Feigenholtz Democratic 31

State Representative, 13th District

2 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Gregory Harris Democratic 31

State Representative, 14th District

2 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Kelly M. Cassidy Democratic 31

State Representative, 15th District

2 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
John C. D'Amico Democratic 31

State Representative, 16th District

2 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Lou Lang Democratic 31
Vincent William Romano Republican 32

State Representative, 17th District

2 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Laura Fine Democratic 31
Kyle Frank Republican 32

State Representative, 18th District

2 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Robyn Gabel Democratic 31
Eric Joseph Lieberman Republican 32

State Representative, 19th District

2 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Robert F. Martwick, Jr. Democratic 31

State Representative, 20th District

2 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Bruce Randazzo Democratic 31
Michael P. McAuliffe Republican 32

State Representative, 21st District

2 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Silvana Tabares Democratic 31

State Representative, 22nd District

2 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Michael J. Madigan Democratic 31
Robert Handzik Republican 32

State Representative, 23rd District

2 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Michael J. Zalewski Democratic 31

State Representative, 24th District

2 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Elizabeth "Lisa" Hernandez Democratic 31

State Representative, 25th District

2 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Barbara Flynn Currie Democratic 31

State Representative, 26th District

2 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Christian L. Mitchell Democratic 31

State Representative, 27th District

2 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Monique D. Davis Democratic 31

State Representative, 28th District

2 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Robert "Bob" Rita Democratic 31

State Representative, 29th District

2 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Thaddeus Jones Democratic 31

State Representative, 30th District

2 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
William "Will" Davis Democratic 31

State Representative, 31st District

2 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Mary E. Flowers Democratic 31

State Representative, 32nd District

2 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Andre Thapedi Democratic 31

State Representative, 33rd District

2 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Marcus C. Evans, Jr. Democratic 31

State Representative, 34th District

2 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Elgie R. Sims, Jr. Democratic 31

State Representative, 35th District

2 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Frances Ann Hurley Democratic 31
Ricardo A. Fernandez Republican 32

State Representative, 36th District

2 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Kelly M. Burke Democratic 31
Bob Shelstrom Republican 32

State Representative, 37th District

2 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Renee Kosel Republican 31

State Representative, 38th District

2 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Al Riley Democratic 31

State Representative, 39th District

2 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Maria Antonia "Toni" Berrios Democratic 31

State Representative, 40th District

2 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Deborah L. Mell Democratic 31
Antoinette "Toni" Puccio-Johnson Republican 32

State Representative, 43rd District

2 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Keith Farnham Democratic 31

State Representative, 44th District

2 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Fred Crespo Democratic 31
Ramiro Juarez Republican 32

State Representative, 45th District

2 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Joann Franzen Democratic 31
Dennis M. Reboletti Republican 32

State Representative, 47th District

2 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Patricia R. "Patti" Bellock Republican 31

State Representative, 49th District

2 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Mike Fortner Republican 31

State Representative, 51st District

2 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Ed Sullivan, Jr. Republican 31

State Representative, 52nd District

2 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
David McSweeney Republican 31
Dee Beaubien Independent 32

State Representative, 53rd District

2 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Curt Renz Democratic 31
David Harris Republican 32

State Representative, 54th District

2 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Richard S. Rudd Democratic 31
Tom Morrison Republican 32

State Representative, 55th District

2 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Martin J. Moylan Democratic 31
Susan Sweeney Republican 32

State Representative, 56th District

2 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Michelle Mussman Democratic 31
John R. Lawson Republican 32

State Representative, 57th District

2 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Elaine Nekritz Democratic 31
Jonathan L. Greenberg Republican 32

State Representative, 58th District

2 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Scott Drury Democratic 31
Mark L. Shaw Republican 32

State Representative, 59th District

2 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Carol Sente Democratic 31
Sidney H. Mathias Republican 32

State Representative, 77th District

2 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Kathleen Willis Democratic 31
Angelo "Skip" Saviano Republican 32

State Representative, 78th District

2 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Camille Y. Lilly Democratic 31

State Representative, 80th District

2 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Anthony DeLuca Democratic 31

State Representative, 82nd District

2 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Jim Durkin Republican 31

Clerk of the Circuit Court, Cook County

4 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Dorothy A. Brown Democratic 53
Diane S. Shapiro Republican 54

Recorder, Cook County

4 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Karen A. Yarbrough Democratic 55
Sherri Griffith Republican 56

State's Attorney, Cook County

4 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Anita Alvarez Democratic 51
Lori S. Yokoyama Republican 52

Commissioner, Cook County Board of Review, 1st District

Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Casey Thomas Griffin Democratic 61
Dan Patlak Republican 62

Commissioner, Cook County Board of Review, 2nd District

Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Michael Cabonargi Democratic 61

Commissioner, Cook County Board of Review, 3rd District

Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Larry Rogers, Jr. Democratic 61

Commissioner, Metropolitan Water Reclamation District, MWRD

6 Year Term, Vote For 3
Candidate Name Party Ballot #
Debra Shore Democratic 41
Kari K. Steele Democratic 42
Patrick Daley Thompson Democratic 43
Harold "Noonie" Ward Republican 44
Carl Segvich Republican 45
Dave Ehrlich Green 46
Karen Roothaan Green 47
Nasrin R. Khalili Green 48

Superintendent, Kane County Regional Office of Education (Unexpired Term)

2 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Patricia A. Dal Santo Republican 101

Trustee, La Grange Highlands Sanitary District

4 Year Term, Vote For 2
Candidate Name Party Ballot #
Francis A. Jakubka Nonpartisan 101
Mark A. Matusiak Nonpartisan 102

Trustee, South Lyons Township Sanitary District

4 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
John R. Finn Nonpartisan 101
Tom Clancy Nonpartisan 102

Trustee, South Palos Township Sanitary District

4 Year Term, Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
James R. Staszcuk Nonpartisan 101
John T Walsh Nonpartisan 102

Judge, Illinois Supreme Court (Vacancy of Fitzgerald)

Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Mary Jane Theis Democratic 71
James Gerard Riley Republican 72

Judge, Illinois Appellate Court, 1st District (Vacancy of Cahill)

Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Mathias William Delort Democratic 73

Judge, Illinois Appellate Court, 1st District (Vacancy of Johnson Coleman)

Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Nathaniel Roosevelt Howse, Jr. Democratic 74

Judge, Illinois Appellate Court, 1st District (Vacancy of Gallagher)

Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
P. Scott Neville, Jr. Democratic 75

Judge, Illinois Appellate Court, 1st District (Vacancy of O'Brien)

Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Jesse G. Reyes Democratic 76

Judge, Illinois Appellate Court, 1st District (Vacancy of Theis)

Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Maureen Elizabeth Connors Democratic 77

Judge, Illinois Appellate Court, 1st District (Vacancy of Tully)

Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Terrence J. Lavin Democratic 78

Judge, Cook County Judicial Circuit (Vacancy of Conlon)

Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Karen Lynn O'Malley Democratic 79

Judge, Cook County Judicial Circuit (Vacancy of Jordan)

Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Jean Prendergast Rooney Democratic 80

Judge, Cook County Judicial Circuit (Vacancy of Kirie Kinnaird)

Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Erica L. Reddick Democratic 81

Judge, Cook County Judicial Circuit (Vacancy of Moran)

Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Russell W. Hartigan Democratic 82

Judge, Cook County Judicial Circuit (Vacancy of O'Brien, Jr.)

Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Cynthia Ramirez Democratic 83

Judge, Cook County Judicial Circuit (Vacancy of O'Mara Frossard)

Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Diann Karen Marsalek Democratic 84

Judge, Cook County Judicial Circuit (Vacancy of Pucinski)

Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Lorna Ellen Propes Democratic 85

Judge, Cook County Judicial Circuit (Vacancy of Simmons, Jr.)

Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Jessica A. O'Brien Democratic 86

Judge, Cook County Judicial Circuit (Vacancy of Stewart)

Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Pamela M. Leeming Democratic 87

Judge, Cook County Judicial Circuit (Vacancy of Stralka)

Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Michael Tully Mullen Democratic 88

Judge, Cook County Judicial Circuit (Vacancy of Ward)

Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Elizabeth Mary Hayes Democratic 89

Judge, 2nd Subcircuit (Vacancy of Stuttley)

Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Carl B. Boyd Democratic 91

Judge, 3rd Subcircuit (Vacancy of McGann)

Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Maureen Leahy Delehanty Democratic 91

Judge, 3rd Subcircuit (Vacancy of McSweeney Moore)

Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Daniel R. Degnan Democratic 92

Judge, 4th Subcircuit (Additional Judgeship A)

Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Edward M. Maloney Democratic 93
Christine Cook Republican 94

Judge, 4th Subcircuit (Vacancy of Riley)

Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Terry Gallagher Democratic 91
Harry J. Fournier Republican 92

Judge, 6th Subcircuit (Vacancy of Delgado)

Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Beatriz Santiago Democratic 91

Judge, 7th Subcircuit (Vacancy of Jones)

Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Aicha Marie MacCarthy Democratic 91

Judge, 7th Subcircuit (Vacancy of Starks)

Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Tommy Brewer Democratic 92

Judge, 7th Subcircuit (Vacancy of Terrell)

Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
William G. Gamboney Democratic 93

Judge, 7th Subcircuit (Vacancy of Toney)

Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Kimberly D. Lewis Democratic 94

Judge, 8th Subcircuit (Additional Judgeship A)

Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Laura Liu Democratic 94

Judge, 8th Subcircuit (Vacancy of Chiola)

Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Celia Louise Gamrath Democratic 91

Judge, 8th Subcircuit (Vacancy of Cole)

Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
John H. Ehrlich Democratic 92

Judge, 8th Subcircuit (Vacancy of Durkin Roy)

Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Deborah Jean Gubin Democratic 93

Judge, 9th Subcircuit (Vacancy of Bender)

Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Lionel Jean-Baptiste Democratic 91

Judge, 9th Subcircuit (Vacancy of Epstein)

Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Larry G. Axelrood Democratic 92

Judge, 10th Subcircuit (Vacancy of Locallo)

Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Thomas R. Allen Democratic 91

Judge, 11th Subcircuit (Vacancy of O'Brien)

Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Michael R. Clancy Democratic 91

Judge, 11th Subcircuit (Vacancy of Urso)

Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Lisa Ann Marino Democratic 92

Judge, 12th Subcircuit (Vacancy of Rochford)

Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Andrea M. Schleifer Democratic 91
James Paul Pieczonka Republican 92

Judge, 13th Subcircuit (Additional Judgeship A)

Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Martin C. Kelley Republican 92

Judge, 13th Subcircuit (Vacancy of Pietrucha)

Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Paul S. Pavlus Republican 91

Judge, 14th Subcircuit (Vacancy of O'Gara)

Vote For 1
Candidate Name Party Ballot #
Regina Ann Scannicchio Democratic 91

Judge, Illinois Appellate Court, 1st District (Retention)

Candidate Name Yes No
James Fitzgerald Smith 201 202

Judge, Cook County Judicial Circuit (Retention)

Candidate Name Yes No
Carole Kamin Bellows 203 204
Kathy M. Flanagan 205 206
Moshe Jacobius 207 208
Stuart F. Lubin 209 210
Marvin P. Luckman 211 212
Raymond Funderburk 213 214
Stuart E. Palmer 215 216
Martin S. Agran 217 218
Patricia Banks 219 220
Ronald F. Bartkowicz 221 222
Robert Lopez Cepero 223 224
Garritt E. Howard 225 226
Joseph G. Kazmierski, Jr. 227 228
E. Kenneth Wright, Jr. 229 230
Cynthia Brim 231 232
Rodney Hughes Brooks 233 234
Maureen Elizabeth Connors 235 236
Christopher Donnelly 237 238
James D. Egan 239 240
Catherine Marie Haberkorn 241 242
Lisa Ruble Murphy 243 244
Marya Nega 245 246
Lee Preston 247 248
Drella C. Savage 249 250
James M. Varga 251 252
Richard F. Walsh 253 254
Camille E. Willis 255 256
Marcia Maras 257 258
Peter Flynn 259 260
Paul A. Karkula 261 262
P. Scott Neville, Jr. 263 264
Maura Slattery Boyle 265 266
Mary Margaret Brosnahan 267 268
Matthew E. Coghlan 269 270
Loretta Eadie-Daniels 271 272
Joyce Marie Murphy Gorman 273 274
Joan Margaret O'Brien 275 276
Thomas David Roti 277 278
Colleen F. Sheehan 279 280
Pamela E. Hill-Veal 281 282
Orville E. Hambright 283 284
Michael J. Howlett, Jr. 285 286
Carl Anthony Walker 287 288
Daniel Patrick Brennan 289 290
Gloria Chevere 291 292
Grace G. Dickler 293 294
Ellen L. Flannigan 295 296
Carol M. Howard 297 298
Jill C. Marisie 299 300
James Michael McGing 301 302
Mike McHale 303 304
James Patrick Murphy 305 306
Thomas W. Murphy 307 308
Patrick W. 'Pat' O'Brien 309 310
Ramon Ocasio III 311 312
Mary Colleen Roberts 313 314
Diane M. Shelley 315 316
x

Candidate List Help

This is the list of candidates and races appearing on your ballot for the upcoming election.